Massage til hende - Frejas fantasi (Sensuel Erotik)
Erotiske noveller skrevet af  Kasper Massør

Udgivet: 14-12-2025 00:01:01 - Gennemsnit: 4,86  Udskriv
Kategori(er): Utroskab | Fantasi | Sensuel Erotik
Antal tegn:17383



’Åh nej. Seriøst? Det mener de bare ikke !!!???’.

Freja stirrede vantro på computerskærmen. Mailen fra personalechefen på hendes arbejdsplads var i virkeligheden både forståelig og forventelig. Og for de fleste af hendes kolleger ret ligegyldig. Men ikke for Freja.

’Vi har evalueret virksomhedens massageordning og må desværre konstatere, at der ikke er nok, som gør brug af den. Og dermed er det en dårlig forretning for både os og massøren. Derfor har vi besluttet at bringe ordningen til ophør efter denne måned. Og så i stedet bruge vores midler på tilbud, som appellerer til flere medarbejdere. Som for eksempel padel eller bowling. Meld gerne ind med andre gode forslag. Vi vender tilbage så snart, når vi har besluttet, hvad det - eller de - nye tilbud bliver.’

Freja tog en dyb indånding. Hun var nærmest blevet afhængig af de 45 minutters massage, hun fik hver fjerde uge. Dels fordi kontorjobbet var hårdt for hendes skuldre og nakke, og hun havde brug for at blive løsnet op. Men også fordi massøren var blevet omdrejningspunktet for nogle virkelige frække fantasier for hende.

Hun drømte om, at han en dag ville give hende mere end bare den almindelige massage. Og tanken tændte hende voldsomt. Især fordi det var en forbudt tanke. Hun var jo en gift kvinde.



Freja var i midten af 30’erne. Levede et helt almindeligt liv. Godt ægteskab, dejligt hus og stabilt job. Der var styr på sagerne. Men med ’styr på’ følger ofte rutinerne og det forudsigelige. Hun havde været noget vildere i sine singledage. Hun havde et udseende, som gjorde at fyrene bemærkede hende, og hun havde aldrig haft problemer med at få opmærksomhed.

Hun var en kvinde med stort K. Tæt på 1.80 høj. Med ildrødt og krøllet hår, masser af fregner og klare blå øjne. Hun var en frodig kvinde, som havde noget til både gården og gaden. Med fyldige lår, en fræk stor røv og så trumfkortet. Et sæt store, lækre og bløde F-skåls bryster.



I sin studietid havde hun været sammen med en moden mand, som mindede vildt meget om massøren fra firmaordningen. Hun havde været lidt fuld dengang, så første gang hun mødte massøren var hun reelt i tvivl, om det var den samme fyr. Men heldigvis havde massøren hverken boet i Herning eller spillet håndbold. Det var de to ting, hun huskede fyren for.

Der var aldrig sket noget mellem Freja og massøren. Og det havde indtil nu heller ikke været hendes intention. Men fantasierne tog til i styrke. Hun tændte på at mærke hans stærke, varme hænder på sin krop. Og nød at føle sig sat i centrum og forkælet. Sidste gang var hendes trusser blevet våde under massagen, mens hun drømte om at mærke massørens fingre og tunge overalt på sin krop.

Hun skød ham til at være i slutningen af 40’erne. Så tæt på 15 år ældre end hende selv. En sød og attraktiv mand, som hun ovenikøbet havde fundet ud af, var fraskilt. En detalje, der kun gav ekstra næring til de forbudte fantasier. Han var højere end hende og i god form. Med et venligt ansigt og lidt grå stænk i håret. Hun havde helt klart et blødt punkt for modne mænd.

Hendes eget sexliv var ellers OK, og sikkert bedre end de flestes. Men hun kunne ikke kontrollere de forbudte tanker om massørens erfarne hænder, som blev ved med at blusse op.

I dagene op til en massageaftale blev Freja altid ekstra liderlig og måtte finde sit snit til at lege med sig selv. Og efter massagen i sidste måned, havde hun sågar måtte onanere på en rasteplads på vej hjem fra arbejde. Så ophidset havde hun været.

Men nu skulle massageaftalerne altså ophøre. Og så vidt hun vidste, havde massøren ingen klinik. Han levede vist kun af af at tage ud til firmaer.

Pis. Men hendes samvittighed sagde, at måske var det bedst sådan.



Det var blevet dagen for Frejas sidste aftale med massøren i firmaordningen. Som sædvanlig slog han sin briks op i mødelokalet i kælderen. Der var kun to andre kolleger, der havde booket aftaler. Frejas tid var midt på formiddagen.

Hun havde gjort lidt ekstra ud af sig selv. Frækt undertøj og kjole i stedet for de sædvanlige mørke bukser og bluse. Hun ville spørge ham, om det var muligt at fortsætte med at få behandlinger. Bare et andet sted. Men hun troede ikke rigtig selv på det.

Massøren smilede som altid stort, da Freja trådte ind i lokalet. Deres snak flød let, og de fik ofte et lille grin sammen.

’Hej Freja. Øv. Så blev det desværre sidste gang, jeg får fornøjelsen af dig. Men du bør finde en anden massør med det samme, for du spænder fortsat så meget op, at du er nødt til at blive løsnet jævnligt.’

Freja havde slet ikke lyst til at finde en anden massør.

’Ja, jeg ved det godt. Men det er jo kun dig, der præcis ved, hvor jeg skal trykkes henne. Måske jeg bare skal søge job i et af de andre firmaer, hvor du masserer?’ Det lykkedes hende at fremtvinge et lille smil.



Freja lå altid kun i trusser under massagen. Og med det røde hår samlet med en elastik, så det ikke blev smurt ind i olien. Hendes hud var bleg. Nærmest mælkehvid. Undtagen der, hvor fregnerne dansede på hendes hud. Mest på brystet, skuldrene og ryggen.

Som altid nød hun følelsen af massørens stærke hænder på sin krop. Normalt startede han med hendes lægge og baglår. For så at bruge mest tid på spændingerne i ryg, skuldre og nakke. Men i dag gik han direkte på problemerne. Det var en velsignelse.

Der var nogle bestemte momenter i massagen som altid tændte Freja. Og i dag var ingen undtagelse.

Det var for eksempel, når han masserede hendes lænd og lige trak en smule ned i trusserne, for også at arbejde med ballemusklerne. Eller når han var færdig med en skulder og fortsatte ud på hendes side, hvor brystet tilfældigvis fik et par berøringer.

Begge dele gav stød i hendes fisse i dag. Mere end normalt. Hun blev våd og åbnede sig så meget at hendes tynde g-streng ikke kunne skjule det. Hendes tanker var for længst stukket helt af.

’Der er lidt tid tilbage Freja. Dem bruger jeg på dine baglår, OK?’ Massørens stemme fik hende kortvarigt ud af fantasierne.

’Uhm. Det lyder skønt’. I ren refleks spredte Freja sine ben fra hinanden. Hvis massøren nogensinde havde været i tvivl om, hvad hans massage gjorde ved hende, så var han det ikke længere. Hun var drivvåd.

Han startede med et par lange seje strøg på begge baglår, men snart søgte hans hænder mod Frejas numse og inderlår. Frejas vejrtrækning blev høj og stødvis. Massørens fingre kom tættere og tættere på hendes våde skød for hver ny bevægelse.

En finger gled pludselig blidt op langs hendes kønslæber. Det fik hende til at stønne højt. ’Åhh. Mmmmm. Ja.’ Med to fingre klemte han om Frejas skamlæber og trak lidt i dem. Hun var virkelig ophidset nu.

Freja stønnede igen og løftede underlivet inviterende fra briksen. Massøren trak strengen fra hendes trusser til side og lod prøvende en finger nærme sig den blottede og våde revne. Han pressede forsigtigt fingerens yderste led ind i hende og en fugtig varme omsluttede fingeren.

Shit. Nu var det nu.

Det var første gang i sit ægteskab, at hun lod en anden mand røre sig intimt. Der var ingen vej tilbage. Det var så forkert. Men samtidig var der intet hun ønskede mere.

’HALLO’. Pludselig bankede det på døren og en stemme lød udenfor.

’Hej. Det er Pia fra regnskab. Klokken er blevet 11. Er du klar til mig nu?’



Luften i rummet var tæt og tung af ophidselse. Og lettere panik.

Freja skyndte sig i tøjet, mens massøren gjorde briksen klar til næste behandling. Da han var færdig, skrev han hurtigt noget på en seddel, som han gav til Freja.

’Vi har noget, vi er nødt til at gøre færdig. Her er mit nummer og min hjemadresse. Kan du være der klokken 15.00 i dag? Send mig en besked med dit svar.



Freja vendte tilbage til sit skrivebord. Med røde kinder og drivvåde trusser. Og henholdsvis en engel og djævel på hver af sine skuldre.

Englen sagde, at at det heldigt at hun og massøren var blevet afbrudt. Nu kunne hun nå at gøre det moralsk rigtige, og tage hjem til sin mand efter arbejde. Djævelen var uenig. Den sagde, at hun skulle tage tidligt fri og tage hjem til massøren. Herregud. Det er jo bare massage med lidt ekstra.

Hun var reelt ikke i tvivl om sin beslutning. Hele hendes krop krævede at blive forløst. At hun skulle gøre fantasien til virkelig. Så det eneste hun manglede nu, var at finde på undskyldninger for at holde tidligere fri og for at kommer senere hjem.



Præcis klokken 15.00 bankede Freja på massørens hoveddør. Han boede i et rødt rækkehus i et hyggeligt forstadskvarter. Døren gik op.

’Hej Freja. Fedt at du kunne få det til at lykkes. Kom indenfor.’

Det var mærkeligt for Freja at møde massøren i en ny kontekst. Og med andre forventninger til massagen end normalt. Og hun blev kortvarigt i tvivl om, hvordan hun skulle agere. Men massøren mærkede hendes usikkerhed og tog initiativet.

’Er du OK? Må jeg give dig et kram?’. Hun nikkede og nød at mærke massørens arme omkring sig.

Han lod krammet vare længe. Hun nød at mærke nervøsitet, der forsvandt, og lysten fra om formiddagen, som vendte tilbage. Massørens hænder gik på opdagelse på hendes ryg og numsen, som fik et par gode klem. Han talte sagte tæt på hendes øre.

’Har du haft lyst til det her længe?’ Hun bekræftede med et lille ’Mmm. Ja.’

’Du skal vide, at jeg har været fascineret af dig siden vores første møde. Og jeg har også fantaseret om at røre dig meget mere, når jeg har masseret dig.’ Massørens ene hånd kærtegnede hendes hals og nakke, mens de fastholdt krammet.

’Du er noget helt særligt med dit røde hår, dine fine fregner og din krop, som er en gudinde værdig. Og jeg glæder mig til at give dig en særlig behandling nu.’ Kombinationen af massørens berøringer og ord gik lige i skødet på Freja. Hun var igen drivvåd.

’Jeg ved præcis, hvad jeg vil gøre med dig. Stoler du på mig, og er du klar til at lade mig tage styringen?’ Freja nikkede. ’Ja. Bare gør med mig, hvad du har lyst til.’

’Perfekt. Briksen er sat op i stuen. Gå ind og tag tøjet af. Alt tøjet denne gang.’



For anden gang den dag smed Freja tøjet og gjorde sig klar til at lægge sig på massørens briks.

’Vent lige med at lægge dig op’. Han kom ind i stuen med en massageolie, som denne gang var varmet op. ’Du skal have det her på’.

Åh gud. Et blindfold. Det havde hun ikke lige set komme. Men fuck, det føltes frækt.

’Når jeg fjerner din synssans, vil alle indtrykkene i den krop føles endnu stærkere. Det kommer til at gøre oplevelsen mere intens.’ Han gav hende tørklædet på. ’Vent lige et øjeblik mere’.

Hun stod nu helt blottet ved siden af briksen. Lidt usikker. Men meget ophidset. Og massagen var ikke engang begyndt.

Pludselig fik hun et nyt stort kram. Men det var noget andet før. Massøren havde også taget tøjet af, så de var begge nøgne. Hun nød at mærke varmen fra hans hud. Hans hænder kærtegnede igen bagsiden af hendes krop.

Han lagde sin kind mod hendes. Og kyssede hende let på halsen. Det tændte hende yderligere. Han gjorde sig fri af krammet, men kun for at stille sig bag hende og omfavne hende igen. Hans hænder klemte de store bløde bryster, mens han fortsatte med at kysse hendes hals.

Hun kunne mærke hans pik mellem sine fyldige baller. Halvstiv. Men i færd med at vokse til fuld størrelse og hårdhed. Åh gud. Hun var SÅ liderlig.

’Læg dig på briksen Freja. På ryggen. Jeg tænker, at vi har taget os af bagsiden i formiddags.’ Hun fremstammede et lille ’ååhh-kay’.

Han startede med at massere hendes fødder blidt og kærtegnende i den opvarmede olie. Han klemte fødderne og trak forsigtigt i tæerne. Det føltes skønt. Så blide strøg op ad skinnebenene og forsiden af lårene. Hun var lige så våd som tidligere på dagen og spredte igen benene inviterende.

Men massøren gav sig god tid. Han lod blot sine fingre glide gennem Frejas sparsomme kønsbehåring. Hun var næsten helt glat, men havde efterladt en stribe hår.

’Du har har smuk kusse Freja. Jeg elsker de røde hår’. Han trak lidt i hårene. Hun stønnede.

’Jeg er faktisk vild med hele din krop. Elsker din fine hud og de smukke fregner. Og de her. De er et kapitel for sig.’ Herefter mærkede hun olien blive hældet ud på hendes bryst. I de næste minutter blev hendes fyldige barm æltet og klemt, som hun aldrig havde prøvet før. Hendes brystvorter strittede alt hvad de kunne, og hun håbede at massøren vil begynde at kysse brysterne.

’Du må gerne kysse …..’. Hun nåede ikke at fuldføre sætningen, før hun mærkede massørens læber. Ikke mod sine bryster, men mod sine egne læber. Først forsigtigt. Så lidt mere intenst. Og krævende.

Freja elskede at kysse, og da hun mærkede massørens grådige tunge mod sin, gav det stød i hele hendes krop. Han blev ved med at kysse hende dybt, mens han masserede hendes ene bryst. Pludselig mærkede hun at der blev hældt massageolie ud i hendes højre hånd. Han trak hånden hen til sin stive pik. ’Vil du også massere mig lidt?’ nærmest hviskede han.

De kyssede og rørte ved hinanden i lang tid. Indtil han trak sig. ’Jeg skal smage dig nu Freja’.



Frejas krop var allerede på kanten af orgasme. Bag blindfoldet tog hun imod de mange sanseindtryk. Og nu mærkede hun også at massøren lagde sig mellem hendes lår.

Han tog et fast greb om begge hendes fyldige lår, og trak dem dem fra hinanden. Hendes fisse var helt åben og glinsede af hendes safter. Hun mærkede hans tunge helt nede ved mellemkødet. Blidt og undersøgende. Den passerede tæt forbi hendes bagerste hul inden den fortsatte om langs de ydre skamlæber. Han slikkede længe. Kyssede og nappede pirrende.

Frejas vejrtrækning afslørede at hun nu var helt ude på kanten. Og da massøren første gang slikkede hendes klit spændte hele hendes krop op i en bue. Hun skreg orgasmen ud. ’ÅÅÅÅHHHHH JA. Fuck. Fuck. Fuck. JEG KOMMEEEER’.

Hun sank sammen, mens en følelse af fyrværkeri spredte sig i hele hendes krop. Men tungen stoppede ikke.

Massøren slikkede videre. Meget blødt og langsomt. Skiftevis på skamlæber og klit. Pludselig mærkede hun fingeren fra i formiddags. Og denne gang gled den hele vejen ind i hende. Mens hans stille pustede på hendes klit. Hun forsvandt ind i en ny tåge af liderlighed.

Hun mærkede, hvordan fingeren fandt hendes g-punkt og lavede langsomme ’kom-her’ bevægelser inde i hende. Massørens tunge slikkede insisterende og fokuseret på klitten nu. En ny orgasme ramte hende med overvældende kraft. Hun stønnede og skreg højt igen.

Heller ikke denne gang fik hun tid til at komme sig. Massøren pressede de to fingre op i hende igen, mens hans anden hånd kørte med små hastige bevægelser hen over hendes klit.

Freja havde overgivet sig totalt til sin lyst og til orgasmerne. Hun havde mistet fornemmelsen for tid og sted. Det eneste hun vidste var, at næste orgasme allerede var på vej. Men på en måde hun ikke havde prøvet før. Det var som om hele hendes kusse trak sig sammen i én lang krampende bevægelse, som skubbede massørens fingre ud. Og så kom de. Safterne.

Hun havde ikke fået en så våd orgasme før, men nu sendte hun sprøjt efter sprøjt ud over massøren og briksen. Han blev ved med at stimulere hendes klit. Og safterne flød mens nye orgasmer rullede ind over hende.



Hun var vist døset lidt hen. Hun mærkede en dejlig varm klud tørre olie og safter af hendes krop. ’Nu tager jeg også lige tørklædet af dig Freja’. Massøren stod ved siden af briksen og smilede til hende. ’Er du OK?’.

Hun nikkede og rakte instinktivt ud efter hans pik, som stadig var halvstiv. ’Er der mere olie?’

Massøren hældte igen lidt olie ud over sin pik og Frejas hånd. Hun spillede ham langsomt af. Hans åndedræt blev tungere og mere stødvist. Hun klemte lidt hårdere fast om pikken og satte tempoet lidt op.
Han stønnede højere og hurtigere, mens hans ene hånd klemte hårdt om hendes bryst.

’Ja. Freja. Det kommer nu. Det kommer nu. Åhhhh. Åhhh.’ Flere lange sprøjt af varm sperm fordelte sig på Frejas krop. De kyssede hinanden blidt.



Fire uger senere.

Freja ved at pakke sine ting på kontoret lidt tidligere end hun plejer.

Hun giver en hurtig besked til sin nærmeste kollega. ’Jeg kører om et øjeblik Anne. Skal lige have løsnet nakken og skuldrene op. Ses i morgen’.

Hun skyndte sig ud til sin bil. Der var et af hendes yndlingsnumre med Taylor Swift i radioen. Hun skruede op og trillede ud i eftermiddagstrafikken. Hun kunne lige nå at sende en hurtig besked:

’Så kan massøren godt begynde at varme olien. Er hos dig om et kvarter. Glæder mig. Kys. Freja.’





Erotiske noveller skrevet af  Kasper Massør





Påskønnelse
Her kan du, også Anonyme læsere, give en lille ting til forfatteren af historien, for at vise din påskønnelse.

(8)
(1)
(0)

Læst af bruger

Stemme og kommentar

5 * = Virkelig god historie
4 * = God historie
3 * = Ok historie
2 * = Under middel historie
1 * = Dårlig historie



For at kunne stemme, skal du oprette dig som bruger.

Kasper Massør(M) 14-12-2025 21:56
Tak for søde kommentarer og beskeder 🙏🏻 ‘Frejas fantasi’ er inspireret af en skøn og fræk kvinde, som jeg har skrevet med i et stykke tid. Og faktisk er inspirationen så stor, at jeg allerede er godt i gang med ‘Frejas fantasi 2’. Den glæder jeg mig til at sende ind inden så længe. Kh Kasper




Fie1962(k) 14-12-2025 15:41
Ku godt tænke mig og prøve det


MidtjydeM(m) 14-12-2025 11:56
Dejlig historie


Basse70(P) 14-12-2025 08:51
fræk og saftig
den kvinde kunne jeg godt tænke mig at se


namnam(m) 14-12-2025 00:32
Lækkert, kunne godt bruge en massør


Katten01(K) 08-12-2025 22:07
Kunne bruge en massør …
😺




grobyn(m) 03-12-2025 15:33
Rigtig fin (læs fræk) historie om at løse muskler, både her og der!


petersvej(m) 24-11-2025 22:24
Lækker og fræk opbygning af historien.
Det er så fantastisk, at have en kvinde mellem hænderne, som giver sig helt hen i massagen!




     

Her ses læsernes bedømmelse af historien
Antal stemmer7
Gennemsnits stemmer4,86
Antal visninger3366
Udgivet den14-12-2025 00:01:01